pliszka siwa
Motacilla alba
ang. White Wagtail, hiszp. lavandera blanca
- ptaki mokradeł
- wróblowe
Fot. El Golli Mohamed, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
W terenie
Na co patrzeć
Gatunek możliwy, nie pewny: jest na liście terenowej Marismas del Barbate.
- Czarno-biało-szara, z długim ogonem, którym ciągle porusza; chodzi po brzegach, plażach i drogach.
Moja lista
Moja obserwacja
Wczytywanie checklisty
Dalej
Więcej o gatunku
- Filmy: jak rozpoznać (YouTube): pliszka siwa, otwiera się w nowej karcie
- Filmy: głos (YouTube): pliszka siwa, otwiera się w nowej karcie
- Głosy (xeno-canto): pliszka siwa, otwiera się w nowej karcie
- Więcej zdjęć (Wikimedia Commons): pliszka siwa, otwiera się w nowej karcie
- Artykuł (Wikipedia, po angielsku): pliszka siwa, otwiera się w nowej karcie
- Obserwacje na mapie (iNaturalist): pliszka siwa, otwiera się w nowej karcie